Antalya’daki Ücretsiz Çini Kursları

Türkiye’nin dört bir yanında Halk Eğitim Merkezleri tarafından meslek edindirme ve yeni hobiler kazanabilmeniz için kurslar açılmaktadır. Bu kurslar sayesinde bu yılda pek çok kişi Antalya’daki ücretsiz çini kursları için başvuru hazırlamaktadır. Türk motiflerini gözlemleyebileceğimiz bu motiflerle hazırlanmış olan desenleri pek çok farklı yüzeye aktararak özel bir boyama tekniği öğrenebilirsiniz. ASMEK kurs merkezi tarafından açılan bu kurs için belirlenen eğitim süresi 312 saattir. Kurs tamamlandıktan sonra meslekte aranan şartlar ve özellikler için yeterlilik kazanan kursiyerler sertifikalarını alacaklardır. Seramik ve cam sektöründe pek çok katılımcı çini atölyelerinde, çömlekçi atölyelerinde, seramik ve cam fabrikalarında yada kendi atölyelerini kurarak iş hayatına aktif olarak katılabilirler. Bu belgeyi alabilmeniz için ASMEK ücretsiz çini kursları kayıt işlemini gerçekleştirmeniz gerekiyor.

Antalyalılar tarafından talep edilen kurslardan bir tanesi çini kurslarıdır. Üstelik internet üzerinden başvuru oluşturarak da katılabileceğiniz kurslar arasında yer almaktadır. Yapmanız gereken tek şey internet üzerinden kayıt formunu doldurmaktır. 9-12 Eylül tarihleri arasında başlayan kayıtlar 13-17 Eylül arasında evrak kabulü ile devam etmektedir. Kayıt işlemlerinin tamamlanabilmesi için evrak teslim süresi içerisinde evrakların teslimi yapılmalıdır. Antalya’da ücretsiz çini kursları ile ilgili detaylı bilgi almak ve gerekli olan evraklar hakkında asmek.org.tr adresi üzerinden inceleme yapabilirsiniz.

Antalya’da çini kursları; boyacı-çini işlemeci, çinici-çini işlemeci, sır altı çini uygulama, tahrirci-çinici, Geleneksel Türk İslam sanatlarında çini olmak üzere 6 farklı program üzerinden eğitim sağlanmaktadır. Antalya’da ücretsiz kurs imkanı sağlayan ASMEK Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür Ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Yaygın Eğitim Şube Müdürlüğü kapsamında hizmet vermektedir. Bu nedenle ASMEK tarafından sağlanan tüm kurslar ücretsiz olarak faaliyetlerini sürdürüyor. Kurs bitiminde alacak olduğunuz katılım ve başarı belgesi ile mesleğinizde uzmanlaşmış olacaksınız. Hatta bu alanda katılım belgenizle rahatlıkla iş bulabilmeniz mümkün olacaktır. Ayrıca yalnızca hobi olarak sürdürseniz de hayatınızda öğrendiğiniz en önemli etkinlikler arasında çini ve boyama yerini alacaktır. Antalya’da ücretsiz çini kursları sayesinde kendinizi geliştirebilmeniz ve farklı bir alana yönelebilmeniz mümkün hale geliyor.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Giriniz!
Lütfen İsminizi Buraya Giriniz