Çini Desenli Ayna

Evlerin ve işyerlerinin dekore edilmesinde kullanılan en önemli eşyalardan birisi aynalardır. Çini desenli ayna ise bu eşyanın çok daha özel görünmesini sağlamaktadır. Klasik aynalara nazaran farklı bir görüntüsü olan bu ürün, kullanıldığı ortamlara ayrı bir hava, ayrı bir şıklık katmaktadır.

Aynaların görünümü sabittir ve bu ürünlerdeki en önemli fark, kullanılan çerçevedir. Bundan dolayı tercih edilecek çerçeve ne kadar özel olursa, ayna da o kadar özel olacaktır. Söz konusu durum sebebiyle farklı çalışmalar yapılmakta ve çerçeveler adeta birer sanat eserine dönüştürülmektedir. Bunun en güzel örneklerinden birisi ise hiç şüphesiz çini ayna çerçevesi olup bunların gerçek bir sanat eseri olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Çini Desenli Ayna Çeşitleri

Çini, asırlar öncesine dayanan ve günümüzde de varlığını sürdüren önemli bir süsleme sanatıdır. Bu sanat, farklı tekniklerle icra edilmekte ve kullanılan tekniğe bağlı olarak çok özel ürünler ortaya çıkmaktadır. Genellikle seramik üzerine yapılan çini, bazen ise farklı malzemeleri süslemektedir.

Çini desenli ayna, özenle hazırlanmış çok özel bir üründür. Buradaki ayna çerçevesinde, yukarıda bahsedilen teknikler kullanılarak farklı desenler ve süslemeler oluşturulmuştur. Bu süslemeler, hem sadeliği hem de şıklığı yansıtmaktadır. Dolayısıyla çini ayna çerçevesi için kullanıcıların zevklerine hitap ettiği ve beklentileri karşıladığı söylenebilir. Süslemede genellikle çinide en fazla kullanılan renklerden mavinin tonları yer alırken bazı modellerde kırmızı da yer almaktadır.

Çini Ayna Çerçevesi Çeşitleri

Çini desenli ayna, farklı çeşitleri olan bir üründür. Bu ürünlerde yer alan süslemeler farklı olduğu gibi çerçevenin boyutları ve şekli de farklı olabilmektedir. Dörtgen ve yuvarlak olan iki ayrı model, insanların zevklerine uygun ürünü seçebilme fırsatı vermektedir. Çini ayna çerçevesi üzerinde yer alan süslemelerde kullanılan malzemenin kalitesine varıncaya kadar komple bir üründür. Son derece sağlam olan bu ürün duvarları süslemektedir. Rahat bir şekilde duvarlara asılabilen aynalar, kendisine bakan kişilerin mutlu olmasını sağlamaktadır.

Bu ürünleri alan kişilerin, kullandıkları ortamları yenide dekore etmesine gerek yoktur. Çünkü bu özel süslemeler, farklı renklerle uyum içindedir. Bundan dolayı pek çok yerde uyumsuzluk oluşturmaz ve rahatlıkla kullanılabilir.

11 YORUMLAR

  1. Gerçekten süper bir iş çıkartılmış. Bir kaç yıl önce eşim ilgileniyordu çini işi ile ama bu kadar profesyonel tasarımlar çıkartamıyordu tabiki. En kısa sürede sipariş geçeceğim. Emeğinize sağlık.

  2. Merhabalar, öncelikle sanırım bunlar sizin el emeği ürünleriniz… Sipariş üzerine çalışıyor musunuz? Daha doğrusu vereceğimiz bir modeli yapabilir misiniz?

  3. İlk kez çini ayna çerçevesi görüyorum harika görünüyorlar.Bu sadelik ve şıklığı evimde görmek istiyorum. Ayrıca Kırmızı ve mavi renkler dışında çini ayna üretilebiliyor mu?

  4. Bu çini desenli aynalar gayet şık duruyor ayrıca profesyonel görünüyor. Evimin girişine almayı düşünüyorum. Banyo falan değil de antre yada portmanto gibi yerler için boy aynası şeklinde bir model bulabilir miyim? acaba…

  5. Ürünlerinizin hepsi birbirinden kıymetli… Ustalarınızın eline sağlık. Fakat sitenizde bir satış kategorisi de olsa çok iyi olurdu. Ürünlerinizin fiyatını ve özelliklerini daha rahat olarak takip edip, alışveriş yapabilirdik.

  6. Daha önce hiç çini desenli çerçeve yada çini desenli ayna görmemiştim. Çok şık duruyor. Konya’da bu işi yapan birini bulup mutlaka sipariş vereceğim.

  7. sitenizi son zamanlarda takip etmeye başladım,
    yeni evime boy aynası yaptırmayı düşünüyorum ama dışında çini çerçeve olsun istiyorum. ölçüleri 180 cm’e 70 cm gibi olacak bunun için bir çalışma yapar mısnız? whatsapp iletişimden yazıyorum hemen…

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Giriniz!
Lütfen İsminizi Buraya Giriniz