Çini Duvar Süsleri (Kuş Figürleri)

İnsanlar, yaşadıkları ortamları daha güzel hale getirmek için özel süsler kullanmaktadır. Çini duvar süsleri, dekoratif anlamda beklentileri fazlasıyla karşılayan önemli bir seçenektir. Klasik süslerden çok farklı olması, son dönemde daha fazla tercih edilmesine neden olmuştur. Çini kuş figürü, tercih edilen seçenekler arasında öne çıkmaktadır.

Yaşanılan evlerin ya da günün büyük bir bölümünün geçirildiği işyerlerinin güzel bir görüntüye sahip olması, insanları fazlasıyla mutlu etmektedir. Bu mutluluk ise bir anlamda yaşam kalitesini arttırmaktadır. Bu hususlar dikkate alındığında duvar ya da farklı bir alanda kullanılan süslerin önemi çok daha net bir şekilde anlaşılacaktır. Bu önemden dolayı, firmalar tarafından birbirinden farklı süsler üretilmekte ve insanların kullanımına sunulmaktadır.

Çini Duvar Süsleri Seçenekleri

Çini, asırlar öncesine dayanan bir sanattır ve günümüzde hala devam etmektedir. Seramik ya da benzer malzemelerin üzerine yapılan süslemeler, farklı şekillerde insanlara sunulmaktadır. Çini duvar süsleri, farklı renklerin kullanıldığı ve farklı şekillere sahip seçeneklerden oluşmaktadır. Bunların tamamında çini kuş figürü olmasına karşın, kullanılan seramiklerin şekillerden renklere kadar çok sayıda unsur farklıdır.

İnsanların kullanımına sunulan ürünler incelendiğinde genel olarak iki farklı seçenek olduğu görülecektir. Bunlardan ilki, direkt kuş şeklindeki seramik malzemenin üzerinde yer almaktadır. Diğer seçenek ise ağaç üzerinde yer alan kuşları temsil etmektedir. Kullanılan renkler genellikle mavi ve tonları olmasına karşın farklı seçenekler de mevcuttur. Son derece özenli hazırlanan ürünler, ince detaylar içermekte ve görenleri etkilemektedir.

Çini Kuş Figürü

Çini kuş figürü, içerdiği detaylar ve farklı renk seçenekleri ile birçok renk ile uyum sorunu yaşamamaktadır. Buna bağlı olarak kullanım alanı çok geniştir ve insanlara kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Ürünlerdeki süslemeler ve detaylar, beyaz zemin üzerine yapılmakta ve kendisini net bir şekilde göstermektedir.

Çini duvar süsleri içerisinde yer alan bu seçenek, pek çok değeri temsil etmektedir. Kuş denildiği zaman özgürlük, saflık, barış ve benzer güzellikler akla gelmektedir. Bundan dolayı üzerindeki motiflerin taşıdığı güzelliğinin yanında, taşıdığı anlam da insanları fazlasıyla etkilemekte ve ortamların havasını değiştirmektedir.

14 YORUMLAR

  1. Paylaşmış olduğunuz örnekler bir birinden güzel. Duvar çini süsleri mutlaka her evde bulunması gerekiyor. Bu sanat başka ülkede olsaydı dünyada 1 numaralı dekorasyon olurdu.

  2. Muhteşem bir el işçiliği, bunlardan kesinlikle almak istiyorum. Ürün satışı yapıyorsanız görüşmek isterim. Ayrıca size nacizane tavsiyem, bu işe meraklılar için çini yapılışı eğitim videoları da koymanızdır. Belki bu işe gönül vermek isteyenler çıkar ve videolarınızdan sebeplenir.

  3. Çini sanatı ile yapılan hediye veya eşyalara bayılıyorum. Kuş motifli duvar süsü de gayet hoş görünüyor. Daha önce rast gelseydim. Yılbaşı için düşündüğüm bir arkadaşım için sipariş verebilirdim ama biraz geç kaldım. Daha sonra mutlaka iletişime geçeceğim.

  4. Süper işçilik gerçekten de… Tüm evin duvarlarını bu şekilde döşetmek lazım ama sanırım birkaç yüz bin lira masraf çıkar. Neyse en azından hayali bile güzel. İnşallah bir gün tüm evi bu şekilde kaplayabilirim.

  5. Çini kuş figürü duvar süsleri gayet güzel görünüyor. Peki duvar süsü değil de çini sanatı ile boyanmış duvar kağıdı olsa nasıl olur acaba? Böyle bir çalışma var mı?

  6. Çini duvar süsleri in tasarımı lari özgün ve çok güzeller. Belli çok emek var üzerinde . Bu sanat sabır işi bence halı dokumak gibi özenle yapılıyor hepsi.

  7. Çini duvar süsleri estetik, tarihsel, kültürel ve sanatsal açıdan çok ilham verici. Özellikle dekorasyonda bir kısır döngüye girildiğini düşündüğüm ve tüm ev içi yaşam alanı tasarımlarının birbirine benzediği böyle bir dönemde çini duvar süsü tercih etmek mantıklı.

  8. çini kuş figürlü duvar süslemeleri evimizin ya da işyerlerine ayrı bir estetik kazandıracak güzellikteler. çinicilik sanatı gerçekten sabır isteyen bir iş ve bu işi hakkıyla yapanlardansınız.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Giriniz!
Lütfen İsminizi Buraya Giriniz