Çini, Mozaik Masa Tasarımı

Otantik tasarımlar üretmeye devam ediyoruz. Aynı zamanda sizlere çini, mozaikler hakkında bilgi dolu içerikler sunuyoruz. Bugün müşterimiz için yaptığımız özel bir çalışmayı sizlerle aşama aşama paylaşacağız. Bu özel sanattan, doğan eşsiz güzellikleri daha yakından tanıyın. Çini mozaik masa tasarımı ile kusursuz bir ürün oluşturmak için şu adımları takip ediyoruz.

Tüm bu aşamaların sona ermesi halinde ürün hazır hale gelir. Bu sayede eşsiz dokusu, güzelliği ve ruhuyla sizler için özel olarak üretilmiş olan modelleri gönül rahatlığıyla, ferah bir şekilde kullanabilirsiniz. İsterseniz bu çalışmanın detaylarını Öncelikle çinin yapım aşamalarından başlayarak biraz açalım.

Çini Yapım Aşaması

Çini yapım aşamasında ilk önce tasarımı, konsept ve renkleri detaylı bir şekilde planlıyoruz. Daha sonra çalışılacak olan desenin tüm ölçülerini dikkatli bir şekilde alıyor ve iğne yardımıyla desen hatlarını delerek, daha belirgin hale getiriyoruz.

Zımparalama Aşaması

Zımparalama aşamasında oldukça dikkatli olmalısınız, büyük hatalar, tüm emeğinizi boşa çıkarabilir. Bu yüzden dikkatli bir şekilde ürünün, pürüzlerini giderecek şekilde zımparalama işlemini gerçekleştiriyoruz. Burada dikkatli olmak sizlere her zaman fayda sağlar çünkü kusursuz bir ürün ortaya çıkması için her ince ayrıntıya dikkat etmelisiniz.

Çizim Aşaması

Çizim aşamasına geçmeden önce kese içinde yer alan kömür tozu ile kese kağıdının üstünden iki sefer geçiyoruz. İki sefer geçmemizin nedeni ise çini yapımında kullandığımız iğne izlerinin giderilmesi ve kömür tozunun ürünün içine yerleşmesi içindir. Kömür ürünün içini doldurarak, desenleri açığa çıkartacaktır. Bu sayede daha rahat bir şekilde fırça yardımıyla, desenleri çizebiliyoruz. Çizim işlemi bittikten sonra kömür tozu kalıntıları temizlenmelidir.

Boyama Aşaması

Artık sona doğru yaklaştığımızı söylemek isteriz. Boyama aşamasında kullanılacak renkleri önceden belirlemiş olduğumuz için dikkatli bir şekilde çini boyasıyla, belirlemiş olduğumuz renklere boyuyoruz. Boyama işlemi bittikten sonra sırlama aşamasına geçebiliriz.

Sırlama ve Pişirme Aşaması

Ürünü dikkatli bir şekilde sırlıyor ve sır için belirlenmiş olan ısı derecesindeki fırına yerleştiriyoruz. Sürenin bitmesinin ardından fırının kapağını açıp, soğuması için bir süre  bekliyoruz. Sonunda ise ortaya şaheserimiz çıkıyor. Hizmetimizin her aşamasında müşteri deneyimine ve müşteri memnuniyetine büyük özen gösteriyoruz.

Kargolama Aşaması

Kargolama aşamasında iki farklı opsiyon sunuyoruz. Müşterimiz bulunduğumuz güzergaha yakınsa gelip, kendisi aracıyla alabilir. Eğer farklı bir şehirde ya da uzak bir güzergah da bulunuyorsa hazırlamış olduğumuz eşsiz ürünün yan,üst ve alt taraflarını strafor ile kaplıyoruz. Bu sayede ürününüz hiç bir şekilde deforme olmuyor ve çizilmiyor. Burada ortaya koyduğumuz harika ürün gibi alıp, gönül rahatlığıyla kullanmaya başlayabiliyorsunuz. En özel tasarımları sunmakla kalmıyoruz bu sanata gönül veren insanlara bilgi de sunuyoruz.

 

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Giriniz!
Lütfen İsminizi Buraya Giriniz