Kişiye Özel Çini

kişiye özel çini

Çini sanatı, Osmanlı döneminden bugünlere kadar gelmiş geleneksel türk sanatlarımızdan bir tanesidir. Toprağın pişirilmesinden sonra şekil verilerek yapılan bir el sanatı olan çini sanatı vazo, sürahi, kap, kacak gibi eşyalar dışında iç ve dış mimari süslemelerinde de kullanılmaktadır. Çini sanatını yapan ve satan bir çok üretici bulunmaktadır. Biz Mavi Çini olarak siz değerleri müşterilerimiz için ürün yelpazesini biraz daha geniş tutuyoruz. Kişiye özel olarak yaptığımız çiniler, sizden ilham alınarak yapıldığı için daha özeller. İster evinizin bir köşesinde sergileyin , ister sevdiğiniz birine armağan edip sizden sevdiğinize benzersiz, armağan edilene özel ve kalıcı bir hatıra olmasını sağlayın.

Geçmişte sadece pişmiş çamur üzerine yapılan çini, günümüzde ise daha farklı materyaller üzerine yapılabilmektedir. Zaman geçtikçe yaşanan değişim, bunun en önemli nedenleri arasındadır. Fakat çiniyi, asla sıradan boyama işleri ile karıştırmamak gerekir. Birkaç adımda ortaya çıkan bu eşsiz eserler, tamamen el ile yapılır. Dolayısıyla bu ürünler için el emeği göz nuru denilebilir.

Çininin el ile yapılması, kişiye özel olarak da üretilebilmesine imkan verir. Sitemizde yer alan birbirinden özel çini ürünlerini incelediğinizde, bunu çok rahat bir şekilde görebilirsiniz. Bu ürünlerden ilki kuş motifi ile süslenmiş karolardır. Bu ürünlerde mavi ve tonları ağırlıklı olarak kullanılmıştır. Ön planda kuşlar olmasına rağmen, arka plandaki desenler ve motifler de en az kuşlar kadar dikkat çekmektedir. Dolayısıyla dolu dolu bir çalışma olduğunu söylemek kesinlikle yanlış olmaz. İnce işçiliğin en güzel örneklerinden birisi olan söz konusu ürünü, sevdiklerinize hediye etmek ya da evinizin en güzel köşelerini süslemek için kullanabilirsiniz. Bu özel ürünlerin oluşturduğu etkiyi daha ilk andan itibaren görecek ve adeta bunlara hayran kalacaksınız. Ayrıca misafirlerinizi de bu özel ürünlerle etkileyebilirsiniz. Sadece size özel olan bu ürüne sahip olmak için sipariş vermeniz yeterlidir.

Sitemizde sizler için hazırlanan bir diğer ürün ise hayvan figürlü çini abajurdur. Sıradan abajur modellerinden sıkıldınız ve aradığınızı bir türlü bulamıyorsanız, bu ürünün beklentilerinizi fazlasıyla karşılayacağını söyleyebiliriz. Aydınlatma amacıyla kullanılan abajurların dekorasyon çalışmalarına destek vermesinin en güzel örneklerinden birisidir. Üzerindeki motifler ve hayvan figürü, ince işçiliği adeta ispat edercesine etrafı selamlamaktadır. Farklı bir tasarımı ile kullanıldığı her yerin çok daha güzel bir ortam olmasını sağlayan bu ürün ile beklentilerinizin karşılanacağını size garanti ediyoruz.

Mavi Çini olarak bunların haricinde de sizler için ürünler hazırlıyoruz. Bu ürünlere daha yakından görmek için sitemiz içerisindeki ilgili bölümleri ziyaret edebilirsiniz. Tekrar vurgulamak gerekirse söz konusu ürünlerin tamamı el yapımı olup, kişiye özeldir. Çini sanatını uzun yıllardır yapan ustalarımızın el emeği, göz nuru olan bu eserleri, fabrikasyon ürünlerle lütfen karıştırmayın. Daha fazla bilgi için sitemiz üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

6 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Giriniz!
Lütfen İsminizi Buraya Giriniz