Nar Desenli Çini Kase

çini tabak

Çini yüz yıllardır işlenen önemli bir sanat. Gün geçtikçe zanaat haline gelsede günümüzde yeri hala belirli ve özel. İnsanlar yüz yıllardır Çini kase işliyorlar ve desen konusunda da kendilerini geliştiriyolar.

Bu gün ki konumuz da bu desenlerden birisi olan Nar deseni. Kuran-ı Kerimde nar’ın yeri büyük, öyleki nar cennet meyvesi olarak adlandırılmış anlayacağımız değeri kıyaslanamaz bir meyve olarak. Bolluk ve bereketin örneği olan nar’ın duruşu sadece bununla da sınırlı değil. İncil ve Tevrat’ta da yer almış, İncilde yaşamdan sonrasının zaman tanımazlığı ve Tevrat ta ise doğurganlığın şekil almış hali olarak gösterilebilir. Desen olarakta bir o kadar hoş bir görüntüsü var, mavicini olarak sizlere tavsiyemiz narı evinizde bulundurun ki bolluk ve bereket eviniz üzerinden hiç eksik olmasın. Hem desende bir o kadar hoş olduğu için evinizin dekorasyonunu bir o kadar güzelleştirecektir. İznik ve Kütahya yapımı çiniler ile diğer evlerden farkını ortaya koyabilirsiniz evinizin. Yani nar deseni ile eviniz hem güzelleşir hem  bolluğu artar.

4 YORUMLAR

  1. Yapmış olduğunuz çalışmaları ve ürün tasarımlarımızı severek takip ediyorum.
    Çini tasarımlarınızı çok beğendim, özellikle nar desenli tabağınız hoşuma gitti…

  2. Nar desenli çini kase özellikle salonda çok güzel durur. Benim gibi pastel renklere hastalığı olan biri biçin nar rengi gayet iç açıcı. Bir de narın bereket anlamına gelmesi ekstra motivasyon. Elinize sağlık.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Giriniz!
Lütfen İsminizi Buraya Giriniz