Nişan Organizasyonu için Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir düğün provası olarak da düşünebileceğimiz nişan organizasyonu, söz kesiminden sonra çiftler için en önemli ikinci adım olarak bilinmektedir. Nişan organizasyonunda yapılan hazırlıkların düğün organizasyonuna çok yakın olması nedeniyle, nişan merasimini bir düğün provası olarak da görmemiz mümkündür.

Nişan Organizasyonu İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

nisan-hatirasi

 • Davetiyenin pahalısından ziyade, tasarımı en önemli kısmıdır. Eğer ki nişan organizasyonu için davetiye bastırmayı düşünüyorsanız, davetiyenin tasarımına daha çok önem verin. Kimi çiftler davetiye dağıtımını pek ciddiye almasalar da, bu tarz organizasyonlarda göndereceğiniz davetiye, çevrenize verdiğiniz ciddiyetinde bir göstergesi olacaktır. Davetiye dağıtımının olmadığı organizasyonlara katılımın daha az olacağı, unutulmamalıdır.
 • Nişan masası da dikkat edilmesi gereken hususlardan birisidir. Ancak nişan organizasyonunuz bir firma tarafından yapılıyorsa, firmanın seçeneklerinin tecrübeye dayalı olduğu akıldan çıkarılmamalıdır.
 • Nişan hazırlığı düzenlenmesine kız ve erkek tarafının karşılıklı görüşleri alınarak başlanması, tarafların birbirine olan saygısının da bir göstergesi olacaktır. Ailelerin en hassas olduğu bu dönemde gözden kaçan en ufak detay dahi, kişilerin heyecanı nedeniyle yanlış anlaşılabilir.

 • Nişan hazırlığı yaparken nişan süsleri de, unutulmaması gerekenler arasında yer almaktadır. Maliyet olarak oldukça uygun fiyatlı olan nişan süsleri, nişan organizasyonunda görselliğin en önemli tamamlayıcılarından birisi olacaktır.
 • Nişan hazırlığı kapsamında nişan pastası da unutulmamalıdır. Bu özel gününüzün tam anlamıyla birbirini tamamlayıcı özelliklerle donatılmasını istiyorsanız, hiçbir detayı atlamamanız gerekir.
 • Nişan süsleri konusuna değinmişken, süslerin seçimi kadar doğru konumlandırılması da önem arz etmektedir. Yani nişan süslerinin nerelerde kullanılacağı, görsel anlamda nişan organizasyonu için ekstra zenginlik demektir.
 • Nişan hazırlığı kapsamında yapılan organizasyonlarda en önemli detay ise, nişan merasiminin yapılacağı salondur. Eğer ki evde nişan organizasyonu düzenlemiyorsanız, salon seçimi konusunda oldukça titiz davranın. Yaklaşık olarak aynı fiyatlara, daha iyi nişan salonları bulma ihtimaliniz olduğunu unutmayın.
 • Tüm bunların yanı sıra iyi bir aklınızdan çıkmayacak güzel bir nişan organizasyonu için, dans provanızı önceden defalarca yapmayı unutmayın. Böylelikle en özel günlerinizden birisi olan nişan merasiminizde, kameralar karşısında en güzel canlı görseli oluşturmuş olacaksınız.

nisan-masasi

13 YORUMLAR

 1. Nişan organizasyonu bir kızın ömründe bir kere yaşayabileceği en özel anlardan birisi belkide en aklında kalacak anıdır. O özel gece de bir kızı mutlu etmek ve organizasyonu özel kılmak erkek tarafının asli görevidir

 2. Nişan töreni için davetiye yaptırmak çok tercih edilmiyordu eskiden. Daha çok aile içi bir organizasyon olarak düşünüldüğü için sanırım. Ama artık bu konuda da çok güzel davetiye örnekleri görmeye başladık.

 3. Nişan organizasyonu bayanlar için önemlidir şahsen kendi nişanımda önem vermek zorunda kaldım misafirler gelir ve mahçup olmamak gerekir organizasyonun iyi planlanması ve o gün ani bir gelişmeye karşı yerinde kararlar vermek gerekecektir.

 4. Nişan organizasyonu yapan yerler süsleme ve organizasyon için inanılmaz paralar alıyor. Örneğin yorumda gördüğünüz fotoğraftaki kütüklerin tanesini 1 gün için 100 TL’den veriyorlar. Şamdan, çatal-bıçak-tabak, ışıklandırma, masa ve sandalye için yer hariç 10.000 TL istediler. Düğün salonu kadar masraf çıkardılar. Biz de tanıdığımız marangozdan 30 TL’ye kütükleri yaptık, parça parça da diğer işlemleri internette en uyguna veren yerlerden kiraladık. Yarı yarıya geldi her şey.

 5. Allah aşkına bu nedir ya? Şu eşyalara, hazırlıklara bakıyorum da yazık günah bunlara verilen paralar… Anlamıyorum ki bu ülkede sanırım herkes bizden daha yüksek maaşlarda çalışıyor.

 6. Bence de nişan, özellikle de kız için çok özel bir gün. Yapılan masrafların ve alınan şeylerin gereksiz olduğu konusuna katılıyorum ama insan hayatı boyunca bir kez nişanlanıyor. Bu yüzden masraf olayını fazla kafaya takmamak gerek.

 7. Nişan organizasyonunda dikkat edilmesi gerekenler ile vermiş olduğunuz bilgilerden ötürü teşekkür ederim. Mart ayında nişanlanıyorum, özellikle eşimin aile hediyelik neler yaptırabilirim acaba? Çini süs eşyaları da çok iyi görünüyor ama bilemedim açıkçası.

 8. 2 ay sonra nişanımız var, kısmet ise ağustosta da düğünümüz olacak. Nişan organizasyonları için çini hediyelikleriniz çok güzelmiş fiyat bilgisi alabilir miyim?

 9. Önümüzdeki ay nişanımız var, nişanlım için bu yazdıklarınızı okutacağım. kendisi çok dikkat ediyor bu tip konulara o yüzden en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Ayrıca çini ile ilgili diğer içeriklerinizi de keyifle okuyorum.

 10. Üç ay sonra nişanımız var, Nişanlımla nişan tepsisi bakıyoruz. Resimdeki ağaç tepsi çok hoşumuza gitti, fiyat bilgisi alabilir miyim?

  • Merhaba Mert bey,
   Talep ettiğiniz bilgiler yorumunuzda paylaşmış olduğunuz mail adresinize gönderilmiştir.
   İlginize teşekkür ederiz.

 11. Herkesin hayatta sadece 1 kere karşılaşacağı bir organizasyon. Tecrübeli arkadaşların deneyimini her zaman almak lazım. Güzel görseller ve sağlıklı bilgiler paylaşılmış sitenizde. Kullanıcılarınız bunları dikkate alırsa bir çok hata noktasında kaçınacağından eminim.

  Paylaşımınız için teşekkürler.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Giriniz!
Lütfen İsminizi Buraya Giriniz