Yapılan İşlerden

Çini sanatı, 11. yüzyılda başlayan ve daha sonra Türklerle birlikte Anadolu’ya gelen özel bir sanattır. Birkaç aşamadan oluşan bu sanat, eskiden pişmiş çamur üzerine yapılırdı. Günümüzde ise daha farklı maddelerin üzerine yapılmaya başlandı. Sitemizde yer alan ürünleri incelediğinizde, bunu çok daha net bir şekilde göreceksiniz.

çini kaseÇini yapımında önce çamurun hazırlanması ve daha sonra bunun pişirilmesi aşaması vardır. Elde edilen pişmiş çamur, işlenir ve çini için hazır hale getirilir. Bu aşamada astarlama, zımparalama ve benzer işlemler yapılır. Böylece pişmiş çamur pürüzsüz bir hale dönüşür. Her ne kadar burada kısa sürede bu aşamalardan bahsediyorsak da bunlar son derece zor ve zahmetli işlemlerdir. Tamamen el emeği olan bu işlemlerden sonra ise boyama aşamasına geçilir.

Buradaki ürünümüz, özel olarak tasarlanmış ve daha sonra ise hünerli ellerle yapılmıştır.

çini işlemeli taş

Ağaç ve kuşların muhteşem uyumu ve hikayesi, çini ile canlandırılmış ve ortaya eşsiz bir eser çıkmıştır. Tamamen el emeği olması ve ince ince dokunması, bu eserin en önemli özelliğidir. Birçok rengin kullanıldığı bu ürünün genel görüntüsünün oldukça sade ve şık olduğu söylenebilir. Dikkatli incelendiğinde birçok detayın yer aldığı ürün, farklı alanlarda kullanılabilir. Kullanıldığı alanda hemen etkisini hissettiren ve adeta ortama yeni bir hava katan, gördükçe insanların mutlu olmasını sağlayan bu ürün, son dönemlerde yoğun ilgi görmektedir. Akılda kalıcı ve kişiye kendisini özel hissettiren bir hediye arayanlar için adeta biçilmiş bir kaftan. Sitemiz üzerinden bizimle iletişime geçerek, bu eşsiz ürüne sahip olabilirsiniz. Kendiniz için kullanabileceğiniz bu ürünü, isterseniz sevdiklerinize hediye de edebilirsiniz.

Kişiye özel çini, farklı ürünlerin üzerine de yapılabilir. Buradaki örnekte olduğu gibi bazen bir vazonun üzerine, bazen ayna çerçevesine, bazen de daha farklı eşyaların üzerinde bu sanatı görebilirsiniz. El emeği olmasından ve hazır olarak üretilmemesinden dolayı bu konuda belli bir sınır yok. Çininin yapılacağı her şey kullanılabilir. Böylelikle eşsiz bir ürüne sahip olma imkanı yakalamış olursunuz. Sitemizdeki ürünler hakkında daha detaylı bilgi almak için bize ulaşabilir ve aklınızdaki her şeyi sorabilirsiniz.

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Giriniz!
Lütfen İsminizi Buraya Giriniz